برگزاری سلسله جلسات آموزشی- تخصصی مجازی “فرآوری مواد معدنی” توسط دپارتمان فرآوری موادمعدنی جهاددانشگاهی تربیت مدرس

برگزاری سلسله جلسات آموزشی- تخصصی مجازی “فرآوری مواد معدنی” توسط دپارتمان فرآوری موادمعدنی جهاددانشگاهی تربیت مدرس

۱۸ تیر ۱۳۹۹ | ۰۷:۰۰ کد : ۱۹۹۴۳ معاونت آموزش تاپ خبر
تعداد بازدید:۹۷
پژوهشکده فرآوری مواد معدنی جهاددانشگاهی واحد دانشگاه تربیت مدرس مفتخر است سلسله جلسات مجازی تخصصی فرآوری مواد معدنی را با همکاری شرکت CTS استرالیا از تاریخ ۱۱ مردادماه ۹۹ و با ارائه جناب آقای دکتر محسن یحیایی دانشیار دانشگاه Queensland استرالیا و از اعضای فعال مرکز تحقیقات فرآوری موادمعدنی JKMRCو مدیر پروژه AMIRA P۹Q برگزار نماید. این سلسله جلسات با هدف گسترش دانش فنی از طریق ایجاد محیطی جهت تبادل نظر علمی و فنی، ایجاد زبان مشترک بین مهندسان ابزار دقیق و فرآیند و همچنین ارایه مباحث آموزش کوتاه­مدت در تلاش است با رویکردی آینده پژوهانه به چالش های علمی صنعت فرآوری پاسخ دهد .
برگزاری سلسله جلسات آموزشی- تخصصی مجازی “فرآوری مواد معدنی” توسط دپارتمان فرآوری موادمعدنی جهاددانشگاهی تربیت مدرس

برگزاری سلسله جلسات آموزشی- تخصصی مجازی “فرآوری مواد معدنی”

توسط دپارتمان فرآوری موادمعدنی جهاددانشگاهی تربیت مدرس

پژوهشکده فرآوری مواد معدنی جهاددانشگاهی واحد دانشگاه تربیت مدرس  مفتخر است سلسله جلسات مجازی تخصصی فرآوری مواد معدنی را با همکاری شرکت CTS استرالیا از تاریخ 25مردادماه 99  و با ارائه جناب آقای دکتر محسن یحیایی دانشیار دانشگاه Queensland  استرالیا و از اعضای فعال مرکز تحقیقات فرآوری موادمعدنی JKMRCو مدیر پروژه AMIRA P9Q برگزار نماید. این  سلسله جلسات با هدف گسترش دانش فنی از طریق ایجاد محیطی جهت تبادل نظر علمی و فنی، ایجاد زبان مشترک بین مهندسان ابزار دقیق و فرآیند و همچنین ارایه مباحث آموزش کوتاه­مدت در تلاش است با رویکردی آینده پژوهانه به چالش های علمی صنعت فرآوری پاسخ دهد .

در این راستا کمیته اجرایی این جلسات از کلیه پژوهشگران، صاحب‌نظران، متخصصان و علاقمندان در رشته‌های مهندسی مواد، متالورژی و معدن جهت شرکت در این رویداد آموزشی دعوت می نماید .

محورهای جلسات:

1-چالش های راهبری مدارهای خردایش و سرندکنی

رویکرد اصلی : بررسی مشکلات معمول در مدارهای خردایش و سرندکنی در صنعت معدن و بررسی راهکارهای مناسب برای حل این مشکلات. در این سمینار تمرکز بر مسائل کاربردی براساس مشاهدات در مدارهای فرآوری می باشد.

2- مواردی که مهندسین فرآوری باید از کنترل فرآیند بدانند

کنترل فرآیند معمولی و کنترل فرآیند پیشرفته چیست؟ چرا مهندسین فرآوری باید در خصوص کنترل فرآیند بدانند؟ مرور خلاصه ای بر مشکلات معمول در مدارهای کنترلی در کارخانه های فرآوری. بررسی پیشرفت های جدید در کنترل فرآیند پیشرفته

3- کاربرد کنترل فرآیند پیشرفته درصنعت فرآوری مواد معدنی

مبانی کنترل فرآیند پیشرفته. ارزیابی موقعیت کنترل فرآیند در کارخانه های فرآوری و بررسی میزان آمادگی کارخانه ها برای منترل فرآیند پیشرفته، کاربرد هوش مصنوعی در کنترل فرآیند

4- آینده کنترل فرآیند در صنعت فرآوری مواد معدنی

بررسی رویکردهای جدید در کنترل فرآیند پیشرفته. نقش تکنولوژی های جدید و فن آوری های جدید در تغییر رویکرد کنترل فرآیند.

5- کاربردهای هوش مصنوعی در فرآوری مواد معدنی

هوش مصنوعی چیست؟ گستره هوش مصنوعی و دسته بندی شاخه های هوش مصنوعی، نمونه هایی از کاربرد هوش مصنوعی در صنعت فرآوری

6- چالش های پیش رو و آینده صنعت معدن

بررسی پیشرفت های جدید، رویکردهای پیش روی صنعت معدن، مثال هایی از کاربرد فن آوری های جدید در صنعت معدن

علاقه مندان در صورت تمایل به حضور در جلسات آموزشی مذکورتا 19مردادماه 99 فرصت دارند به وب سایت پژوهشکده  فرآوری مواد معدنی جهاددانشگاهی تربیت مدرس - بخش دوره های آموزشی http://www.jdrouyesh.ir/reg?rgn=39 مراجعه و به صورت الکترونیکی ثبت نام کنند.

لازم به ذکر است گواهی نامه شرکت در جلسات به صورت مشترک از سوی این مرکز و شرکت CTS استرالیا برای شرکت کنندگان صادر خواهد شد .

همچنین، افراد می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره وبینارهای آموزشی مذکور با شماره تماس 6-66565585  داخلی 104 و 105  و از طریق پست الکترونیکی mprc.seminar.2020@gmail.com      ارتباط حاصل نمایند.

http://www.jdrouyesh.ir/reg?rgn=39

 

کلید واژه ها: دپارتمان فرآوری موادمعدنی جهاددانشگاهی واحد تربیت مدرس